Winogradzka Telewizja Kablowa nadaje swój program od 23 grudnia 1993r. Obecnie docieramy do ponad 16.000 gospodarstw domowych.
Od września 2009r. Winogradzka Telewizja Kablowa jako jedna z pierwszych telewizji kablowych w Polsce, nadawała swój program lokalny w wysokiej rozdzielczości Full HD, a od 03.09.2018r. rozpoczęła nadawanie w ultrawysokiej rozdzielczości 4K/UHD.
Zapraszamy do oglądania naszych najnowszych materiałów!
Śpiewanki w Srebrnym Fyrtlu
Nowe przedepty i miejsca postojowe na os. Przyjaźni
Senior 60+ 30.10.2024
Listopad w Domu Kultury Słońce
Remonty na os. Przyjaźni objęły m.in. wymianę centralnego ogrzewania i modernizację instalacji przeciwpożarowej w wybranych budynkach.
A teraz przenieśmy się na osiedle Wichrowe Wzgórze. Czym obecnie zajmuje się administracja tego osiedla? Jakie inwestycje zostaną zrealizowane w najbliższym czasie na Wichrowym? O tym powie kierownik administracji tego osiedla – Krzysztof Krajniak.
5 złotych będą kosztowały w listopadzie bilety do Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu. W nadchodzącym miesiącu Muzeum przygotowało też bogaty program wydarzeń. O szczegółach Sylwia Jarmuż.
Październik jest miesiącem seniora, dlatego nie bez przyczyny aktualnie w urzędzie miasta przy pl. Kolegiackim można oglądać wystawę zatytułowaną „Seniorzy wczoraj i dziś”. Jak najstarsi mieszkańcy Poznania oceniają siebie patrząc na swoje fotografie sprzed lat, a obecnie? – to zdradzili nam przed kamerą. O szczegółach – Monika Rychlewska.
Pomarańczowy kolor zagościł w przedszkolu „Słoneczny Świat”, a to za sprawą obchodzonego tam 28 października Święta Dyni. Tego dnia dynia pełniła wiele funkcji. Jakich? O tym w materiale.
Może być grubym opasłym tomem, może być ceniona i chroniona, a może zostać z niej jedynie zniszczona karta gwałtem wyrwana z grzbietu. Może być wreszcie kartą w pamięci człowieka, który przyswoił i przechowuje w swoim umyśle jej treść, który tę treść przetwarza, analizuje i konfrontuje z inni pozyskanymi informacjami. Motywem przewodnim prezentowanej w Galerii Atanazego w Bibliotece Raczyńskich wystawy autorstwa Ewy Mróz-Pacholczyk jest książka oraz sposób jej obecności w naszej pamięci osobistej i kulturowej.
W okresie Wszystkich Świętych, jak co roku w pobliżu cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wzmocniona zostanie także komunikacja miejska. Więcej o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów oraz tramwajów powie Państwu Bartosz Trzebiatowski – rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.
Tuż przed 1 listopada, wiele osób z Państwa odwiedza groby bliskich. Co zrobić w sytuacji, kiedy zapomnimy, w którym dokładnie miejscu dana osoba została pochowana? – z pomocą przychodzi wyszukiwarka cmentarna, która nie tylko pokaże najważniejsze informacje o zmarłym, ale także wskaże dokładną lokalizację nagrobka. O szczegółach – Monika Rychlewska.