Winogradzka Telewizja Kablowa nadaje swój program od 23 grudnia 1993r. Obecnie docieramy do ponad 16.000 gospodarstw domowych.
Od września 2009r. Winogradzka Telewizja Kablowa jako jedna z pierwszych telewizji kablowych w Polsce, nadawała swój program lokalny w wysokiej rozdzielczości Full HD, a od 03.09.2018r. rozpoczęła nadawanie w ultrawysokiej rozdzielczości 4K/UHD.
Zapraszamy do oglądania naszych najnowszych materiałów!
Targi Viva Seniorzy wracają po przerwie!
W minionym tygodniu, uczestnicy akcji lato organizowanej przez Domy Kultury „Orbita” i „Wiktoria” odwiedzili Park Dzieje. Do Murowanej Gośliny z pół-kolonistami wybrał się Adam Stelmachowski
W niedzielę 26 czerwca w Klubie B 17 odbyła się Gala Tańców Orientalnych, ktorą od kilkunastu lat organizuje Agencja Twórcza Ole. Na scenie mogliśmy zobaczyć choreografie różnorodnych stylów, których uczyły się uczestniczki kursów m.in tańca brzucha i bollywood.
„Psiegaduchy" -to cykliczne spotkania dla miłośników psów, które odbywają się w Laba Landzie na Winogradach. Podczas tych spotkań osoby, które posiadają psa lub chciałyby go mieć, mogą porozmawiać o psich problemach wychowawczych a także o tym jak na przykład bawić się z czworonogiem. Ostatnie takie spotkanie śledziła nasza reporterka.
W sobotę na Osiedlu Bolesława Chrobrego zorganizowano warsztaty dla dorosłych „Świece żelowe na lato". Uczestnicy zajęć mieli okazje stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne prace. Organizatorem tego wydarzenia było Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód.
A teraz coś dla miłośników sportu. W sobotę na terenie Fortu VI przy ulicy Lutyckiej odbył się bieg Poznańska Piwna Mila. W tym roku przypadła 11 edycja tego wydarzenia. Na miejscu była nasza reporterka.
W sobotę 2 lipca na Szelągu odbywały się jednodniowe warsztaty śpiewu białego i nie tylko zatytułowane Pieśni Mocy. Uczestniczki poznawali stare słowiańskie techniki śpiewania.
Z początkiem wakacji rozpoczęło się Lato na Madalinie. Cały miniony tydzień zatytułowany był "Tramwajem przez Amerykę Środkową. My odwiedziliśmy to miejsce w pierwszą sobotę lipca.
A teraz przenieśmy się na osiedle Pod Lipami. Jakimi zadaniami w okresie wakacyjnym zajmuje się administracja tej części Winograd. O tym powiedziała nam kierownik administracji osiedla Barbara Włochal.
Na początek pływanie, później jazda na rowerze, na końcu bieg tak wygląda kolejność dyscyplin w triathlonie. Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa, która w Polsce w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Przykładem jest chociażby sekcja triathlonu w Klubie Sportowym Posnania. Więcej o poznańskich klubie Rafał Perkowski.
Jak co tydzień zapraszamy Państwa na magazyn „Na scenie i wokół sceny” - w którym dzisiaj relacja z Festiwalu NajNajmłodszych w Teatrze Animacji.
Centrum Kultury "Zamek" jak co roku przygotowało specjalną ofertę na wakacje. Są w niej zarówno propozycje dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzisiaj w naszym serwisie - o wydarzeniach adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.