Winogradzka Telewizja Kablowa nadaje swój program od 23 grudnia 1993r. Obecnie docieramy do ponad 16.000 gospodarstw domowych.
Od września 2009r. Winogradzka Telewizja Kablowa jako jedna z pierwszych telewizji kablowych w Polsce, nadawała swój program lokalny w wysokiej rozdzielczości Full HD, a od 03.09.2018r. rozpoczęła nadawanie w ultrawysokiej rozdzielczości 4K/UHD.
Zapraszamy do oglądania naszych najnowszych materiałów!
Propozycja najmu miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla Kosmonautów
Trwają ostatnie dni zapisów do Biegu Niepodległości Run Poland 2021. W tym roku bieg odbędzie się wokół Jeziora Maltańskiego - jest to spora zmiana, bo dotychczas biegacze świętowali odzyskanie przez Polskę Niepodległości na ulicach w Centrum Poznania. Impreza sportowa oczywiście odbędzie się 11 listopada. Więcej Rafał Perkowski.
Jesień to czas, gdy czasami dopada nas chandra. Ale są sposoby, by sobie z nią poradzić. To na przykład kabaret. W najbliższych dniach będzie w Poznaniu okazja, by spotkać się z jedną najbardziej znanych grup kabaretowych i uśmiać się do łez. Zaplanowane są także inne ciekawe wydarzenia, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Więcej informacji – w dzisiejszym wydaniu magazynu „Infokultura” przygotowanym przez Sylwię Jarmuż.
Osiedle Zwycięstwa jest już gotowe na zimę. Zadania zostały rozdzielone i gdy tylko zajdzie potrzeba, maszyny i ludzie ruszą do odśnieżania i posypywania dróg piaskiem. Szczegóły Adam Stelmachowski.
Przed mieszkańcami Wichrowego Wzgórza – ważna decyzja. 8 listopada rozpocznie się referendum, w którym zdecydują o tym, jak zostanie zagospodarowany teren na północy osiedla. Więcej Sylwia Jarmuż.
Mierzenie temperatury przed wejściem do szkoły, maseczki, reżim sanitarny oraz dystans społeczny tak w skrócie obecnie wygląda nauka w XX Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Te środki ostrożności jak na razie działają i winogradzki ogólniak działa normalnie. Więcej o tym jak radzą sobie uczniowie oraz nauczyciele dwudziestki – Rafał Perkowski.
Jak co tydzień zapraszam na Kulturogrady. W tym wydaniu magazynu, udamy się do Schronu Kultury Europa i opowiemy, o najnowszym cyklu prac Jerzego Łuczaka.
Zapraszamy na kolejny odcinek magazynu "Wspomnień czar".
Senior 60+ 03.11.2021
Kwesta na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan
Na mapie Poznania pojawiło się nowe miejsce, w którym można wykonać refundowane przez NFZ testy na COVID. To laboratorium PANgen przy ulicy Wieniawskiego. Dzięki kontraktowi, który laboratorium podpisało z NFZ, niedługo wykonamy tam również refundowane podstawowe testy na boreliozę.
Spacerując ulicami Winograd, można dostrzec wiele szyldów oraz billboardów. Jednym mogą się one podobać a drugim nie, jednak trzeba pamiętać, że reklamy wielkoformatowe przede wszystkim mają zarabiać na rzecz poszczególnych nieruchomości oraz osiedli. W przypadku osiedla Pod Lipami pieniądze zarabiane z wynajmu przestrzeni reklamowych są istotną częścią finansów osiedla. Więcej w tym temacie powie Państwu Barbara Włochal kierownik administracji osiedla Pod Lipami.