Największe przeboje Abby rozbrzmiewały w ubiegły piątek na os. Pod Lipami. Te taneczne dźwięki niosły się z Domu Kultury, który zorganizował dla mieszkańców spektakl muzyczny „O Mamma Mia” - w wykonaniu Teatru PULS. Na przedstawienie wybrali się także Sylwia Jarmuż i Adrian Byczyk.
Modernizacja Domu Weterana i zagospodarowanie Parku Szelągowskiego – to jedne z projektów, które będą walczyły o Państwa głosy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2019. Więcej o nich opowie Halina Owsianna – przewodnicząca Rady Osiedla Stare Winogrady.
W najbliższy piątek Dom Kultury Bajka zaprasza na wieczór poezji i przekazów muzycznych Bogusława Gralińskiego. Wydarzenie zaplanowano z okazji obchodów 100-nych rocznic: Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W piątek 7 września osiedlowy dom kultury „Orbita” z osiedla Kosmonautów otworzył swoje drzwi dla mieszkańców. Odbyły się zajęcia pokazowe z baletu, z brazylijskiego jiu-jitsu, przygotowano także warsztaty plastyczne.
Pod koniec lipca Poznaniak Artur Kujawiński dokonał rzeczy niebywałej. Jako 6 Polak stanął na mecie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Ukończył on bieg w Kalifornijskiej dolinie śmierci. Pokonał 217 kilometrów w iście piekielnych warunkach. Więcej o wyczynie mieszkańca stolicy wielkopolski w dzisiejszej rozmowie dnia. Zapraszam Serdecznie.
Piosenek Luisa Amstronga będzie można posłuchać w Sali World Trade Center na MTP. Jazzowy koncert odbędzie się już 12 września o g. 19:00. Na to wydarzenie zaprosi Państwa organizator wydarzenia – Krzysztof Wodniczak. Powiemy także o cyklicznych koncertach w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory.
8 września, przewodnicy po Trakcie Królewsko-cesarskim zaprosili na kolejną wycieczkę po naszym mieście. Tym razem po szlaku Kobiet. Mogliśmy zobaczyć najważniejsze miejsca związane z dziedzictwem pań, które odegrały istotną i samodzielną rolę w historii Poznania.
W sobotę 8 września na płycie Starego Rynku mogliśmy podziwiać umiejętności ulicznych ekip tanecznych. Odbywała się tam II edycja Poznań Street Festival, prawdziwa gratka dla miłośników tańca.
W Muzeum Etnograficznym 8 września dla mieszkańców Poznania zorganizowano Święto Ziół. Organizatorzy na ten dzień przygotowali wiele atrakcji. Uczestnicy zajęć wykonywali między innymi własne zielniki i bukiety kwiatów. Nie zabrakło także gier i zabaw dla najmłodszych.
„Kamienice Starego Rynku- Poznań w miniaturze" pod takim hasłem w sobotę w Galerii Miejskiej Arsenał odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne. Podczas zajęć dzieci razem z rodzicami składali i malowali modele domków przypominających te ze Starego Rynku.
Narodowe Czytanie to wydarzenie, podczas którego co roku rozsmakowujemy się w najlepszych frazach arcydzieł polskiej literatury. W sobotę 8 września w Bibliotece Raczyńskich mogliśmy usłyszeć fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego
W kolejnym wydaniu magazynu „Historie z Poznania wzięte” - Sylwia Jarmuż opowiada historię o Marcelim Mottym, jednym z najbardziej zasłużonych Wielkopolan, piewcy XIX-wiecznego Poznania.
2014-2026 © Winogradzka Telewizja Kablowa. ALL Rights Reserved. Polityka cookies