Senior 60+ 15.01.2020
Dobiegają końca prace archeologów w Parku Kosynierów na os. Pod Lipami. Podczas prac badacze dokonali kilku ciekawych odkryć. Rozmawiała z nimi o tym Sylwia Jarmuż.
W winogradzkich domach kultury trwa akcja zima. W środę uczestnicy półkolonii z domu kultury Pod Lipami wzięli udział w wyjątkowej lekcji. Najmłodsi odwiedzili Muzeum Archidiecezjalne. Towarzyszył im Rafał Perkowski.
W ubiegłym tygodniu Liceum Ogólnokształcące nr XX odwiedziło międzynarodowe towarzystwo. W ramach projektu Erasmus plus nauczyciele z kilku europejskich państw debatowali na temat zagrożeń czyhających w sieci. O szczegółach Rafał Perkowski
50 lat skończył budynek, w którym funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 29, będąca dziś częścią Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami. Urodziny swej siedziby szkoła świętowała uroczystą galą. Nasi reporterzy zebrali podczas tej uroczystości wiele ciekawych wspomnień byłych i obecnych nauczycieli szkoły. Co najbardziej zapisało się w ich pamięci? – posłuchajmy.
50 lat skończył budynek, w którym funkcjonuje Zespół Szkół z oddziałami sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami. Urodziny swej siedziby szkoła świętowała uroczystą galą. Wydarzenie śledzili nasi reporterzy.
Co robić podczas ferii zimowych? Polecamy spacer po Poznaniu z questami wielkopolskimi. Jest to rodzaj gry terenowej, dzięki której odkryjemy dotąd pomijane ciekawe miejsca. Że jest to idealny sposób na spędzenie czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych – przekonaliśmy się z kamerą.
Wywiad z Piotrem Rubikiem, którego spotkaliśmy 30 października 2019 r. podczas koncertu w Sali Ziemi na MTP.
Kolędy z Piotrem Kuźniakiem śpiewali mieszkańcy Winograd w piątkowy wieczór w ODK "Bajka" na os. Wichrowe Wzgórze. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nowej rady osiedla wichrowe wzgórze. Zapraszamy Państwa na relację z tego wydarzenia.
27 stycznia rozpoczęła się akcja zima w winogradzkich domach kultury. W ODK "Wiktoria" na os. Zwycięstwa dzieci wzięły udział w budowie robota z Małym Inżynierem.
Przenieśmy się na os. Pod Lipami i zajrzyjmy do administracji osiedla. O trwających oraz przyszłych inwestycjach opowie Państwu kierownik administracji Barbara Włochal.
Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 świętuje 50-lecie istnienia swojej siedziby na Winogradach. Budynek został oddany do użytku pod koniec 1969 roku. Przez cały najbliższy rok w szkole będą odbywać się różne wydarzenia związane z jubileuszem. W świętowanie włączyli się przyjaciele szkoły – między innymi jednostka samorządu pomocniczego Nowe Winogrady Południe.
2014-2025 © Winogradzka Telewizja Kablowa. ALL Rights Reserved. Polityka cookies