Winogradzka Telewizja Kablowa nadaje swój program od 23 grudnia 1993r. Obecnie docieramy do ponad 16.000 gospodarstw domowych.
Od września 2009r. Winogradzka Telewizja Kablowa jako jedna z pierwszych telewizji kablowych w Polsce, nadawała swój program lokalny w wysokiej rozdzielczości Full HD, a od 03.09.2018r. rozpoczęła nadawanie w ultrawysokiej rozdzielczości 4K/UHD.
Zapraszamy do oglądania naszych najnowszych materiałów!
Trzy ciekawe spotkania autorskie odbędą się w najbliższym czasie w Domu Kultury „Bajka”. Ich bohaterkami będą autorki książek dla dzieci.
Festyn na pożegnanie lata na os. Zwycięstwa odbył się w niedzielę 10 września.
Dom Kultury "Słońce" zaprasza Seniorów na warsztaty teatralne. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 11.30. Udział w nich jest bezpłatny.
Program 22. Poznań Maratonu powiększa się o dodatkowy bieg. Ta opcja jest adresowana przede wszystkim do osób, które dopiero wkraczają w świat biegania długodystansowego. Więcej o biegu Poznań Five – Rafał Perkowski.
Rozpoczął się nowy sezon w winogradzkich domach kultury. Dom Kultury „Bajka” na Wichrowym Wzgórzu zainaugurował go w sobotę, 9 września, piknikiem dla mieszkańców.
Wieczorem 8 września na Wichrowym Wzgórzu odbyła się potańcówka dla mieszkańców. Imprezę zorganizowali radni tego osiedla.
50 lat istnienia świętuje w tym roku Polski Teatr Tańca. Jak powstał? Gdzie miał swoją pierwszą siedzibę? Jakim spektaklem zainaugurował swoją działalność? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo z dzisiejszego odcinka programu "Na scenie i wokół sceny". Zapraszamy.
W sobotę w Księgarni z Bajki na osiedlu Przyjaźni zorganizowano "Ostry Dyżur Literacki". To akcja promująca czytelnictwo w happeningowej formie, kierowana do dzieci do 12 roku życia oraz ich rodziców.
„Piątkowskie ABC- gra terenowa" - to wydarzenie, które w sobotę dla mieszkańców Piątkowa i okolic przygotował Magiel Artystyczny. Czy impreza cieszyła się zainteresowaniem? Zobaczmy!
W 84 rocznicę Bitwy nad Bzurą w sobotę na Cytadeli Muzeum Armii Poznań, zorganizowało dla poznaniaków Piknik militarny. Organizatorzy na ten dzień przygotowali wiele atrakcji: występy grup rekonstrukcyjnych, pokazy unikatowych pojazdów wojskowych i uzbrojenia używanego przez polskich żołnierzy w 1939 roku, jak również spacer po Cytadeli.
W ramach Festiwalu Rusałka-jezioro, które łączy" w sobotę dla mieszkańców Poznania zorganizowano Marszobieg Pamięci „Wokół Rusałki". W ten sposób organizatorzy i uczestnicy chcieli oddać hołd pamięci więźniów obozów pracy niewolniczej, zmuszonych m.in. do pracy przy kopaniu Rusałki- dziś miejsce naszej rekreacji i spacerów. Wydarzenie przygotowała Fundacja Barak Kultury.
Dwa lata temu w Województwie Wielkopolskim utworzono tzw. Centra Integracji Cudzoziemców mające na celu ułatwienie imigrantom odnalezienie się w polskich realiach. We wtorek 5 września odbyła się konferencja prasowa podsumowująca działalność Centrów.